Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Festiwal filmowy w Gdyni dopiero w 2021 roku?

Organizacja 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych we wrześniu 2020 roku jest coraz mniej realna.

Decyzję w sprawie nowego terminu wydarzenia Komitet Organizacyjny podejmie na posiedzeniu zaplanowanym na 2 czerwca. Niepewność związana z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz wymuszony przez nią przestój w produkcjach filmowych – to powody ewentualnej decyzji o przesunięciu tegorocznego Festiwalu, do jakiej skłaniają się członkowie Komitetu Organizacyjnego.

Dajemy sobie jeszcze trochę czasu, by zdobyć więcej danych i uważnie przeanalizować sytuację w polskiej branży filmowej. Chcemy rzetelnie ocenić, kiedy i ile nowych filmów mogłoby zostać zgłoszonych do Konkursu Głównego w Gdyni. Wszystko jednak wskazuje na to, że jest ich zdecydowanie za mało na nabór, który zwykle przeprowadzamy w maju z myślą o wrześniowym Festiwalu. Coraz bardziej realny staje się więc scenariusz przełożenia imprezy na później

– wyjaśnia Leszek Kopeć, Dyrektor Festiwalu.

Ewentualny nowy termin 45. FPFF może dotyczyć listopada lub grudnia 2020 roku, a nawet stycznia 2021 roku. – Wszystko zależy od tego, kiedy wznowione zostaną przerwane produkcje filmowe, które pandemia zaskoczyła na różnym etapie prac – zaznacza Leszek Kopeć.

 

Ł.A/Mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV