Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ferie zimowe coraz bliżej. Radio Olsztyn szykuje specjalny cykl audycji

Fot. Ł. Węglewski

Ferie zimowe, zależnie od województwa, odbędą się w czterech terminach od 14 stycznia do 26 lutego. Dwutygodniowa  przerwa w zajęciach dla uczniów  z Warmii i Mazur potrwa od 23 stycznia do 5 lutego.

Część dzieci wyjedzie na zorganizowany wypoczynek. Inne pozostaną same w domu. Rolą dorosłych jest zadbanie o ich bezpieczeństwo – przypomina młodszy aspirant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Do rodziców apelujemy aby zwracali szczególną uwagę, gdzie, z kim i w jaki sposób spędzają wolny czas ich pociechy (…) Ważne aby dzieci miały przy sobie telefon komórkowy (…)

00:00 / 00:00

W czasie ferii zimowych Radio Olsztyn szykuje specjalny cykl audycji, w których będziemy podpowiadać jak bezpiecznie spędzać czas wolny od szkoły. Terminy przerwy zimowej w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki. W warmińsko-mazurskim i podlaskim ferie zawsze są na przełomie stycznia i lutego.

Następna przerwa w nauce w szkołach – na Wielkanoc – będzie od 6 do 11 kwietnia.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za I. Malewska/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, ferie, zima, nauka, przerwa
Uwaga kierowcy! Trudne warunki jazdy na drogach regionu

W sobotę rano na większości dróg na wschodzie woj. warmińsko-mazurskiego jest błoto pośniegowe, miejscami może być ślisko - podały służby drogowe. W okolicach Ełku, Giżycka i...

Zamknij
RadioOlsztynTV