Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ferie na wsi

Trwają ferie – długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież. Niektórzy wyjeżdżają, niektórzy zostają w domu – bo tak chcą. Ale jest też wiele dzieci, które zostają w domu, bo nie mają żadnego wyboru.

Fot. Alicja Kulik

Jak dojechać z małej wioski, osady do szkoły, biblioteki, świetlicy, gdzie w czasie ferii organizowane są zajęcia? To może być zaledwie jeden tylko powodów z długiej listy powodów, dla których nie dla wszystkich ferie będą udane. Szkołę w Lamkowie odwiedziliśmy jeszcze w roku szkolnym, żeby przyjrzeć się jak wygląda w praktyce wyrównywanie szans między młodzieżą ze wsi i miast.

Gośćmi audycji będą Małgorzata Bałusz dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkół i Placówek „Edukacja dla Przyszłości” w Lamkowie i prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA oraz pani Agnieszka Pacyńska-Czarnecka wiceprezes Stowarzyszenia.

Do wysłuchania audycji zaprasza Alicja Kulik

00:00 / 00:00

Małgorzata Bałusz – Dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkół i Placówek Edukacji dla Przyszłości i Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA. Fot. Alicja Kulik

(akul/łw)

 

Więcej w ferie, wieś
Ferie w domu – Samo życie po godz. 13.10. Zaprasza Alicja Kulik

Trwają ferie - długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież. Niektórzy wyjeżdżają, niektórzy zostają w domu - bo tak chcą. Ale jest też wiele dzieci, które zostają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV