Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Fantom zdiagnozuje chorych

Leszek Dudziński i marszałek województwa Jacek Protas podpisują umowę na unijne dofinansowanie projektu, fot. Izabela Malewska

Nowoczesny fantom ze specjalnie zaprogramowanym komputerem – tak najprościej można opisać sprzęt konstruowany przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie. Placówka podpisała umowę na unijne dofinansowanie wartego prawie 2 miliony złotych projektu.

Jak mówi dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie Leszek Dudziński, dzięki temu urządzeniu studenci będą mogli zdobywać cenną wiedzę medyczną.

Manekin zademonstruje wszystkie objawy choroby, a lekarz będzie mógł dzięki specjalnej aparaturze wybrać najskuteczniejszą drogę leczenia i odpowiednio dobrać dawki leków. Przez najbliższe tygodnie aparatura będzie specjalnie programowana, tak aby w przyszłości z wyników jej badań mogli korzystać wszyscy lekarze, niezależnie czy prowadza indywidualną praktykę czy pracują w szpitalach.

Uniwersytecki Szpital w Olsztynie szykuje się także do kolejnego projektu. Będzie to wirtualna sala pooperacyjna.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szpital
szpital, Giżycko
Szpital izoluje pacjentów

W szpitalu w Giżycku nie można odwiedzać pacjentów. Wszystko z powodu wirusów. Zakaz odwiedzin wprowadzono na oddziałach: chorób dziecięcych, ginekologiczno- położniczym i noworodków. Zarząd szpitala podjął...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV