Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fabryka Michelin w Olsztynie wstrzymuje produkcję. „Priorytetem jest bezpieczeństwo pracowników i ochrona miejsc pracy”

Michelin. Fot. Ł. Węglewski

Fabryka Michelin w Olsztynie wstrzymuje produkcję. Dyrekcja firmy podkreśla, że priorytetem jest teraz bezpieczeństwo pracowników, ale też ochrona miejsc pracy.

W obecnej sytuacji spadło zapotrzebowanie na produkty zakładu. Rzeczniczka prasowa Michelin Ewa Konopka poinformowała, że produkcja w olsztyńskiej fabryce ma być wstrzymana na około dwa tygodnie.

Niektóre linie produktowe będą częściowo nadal realizować prace dla klientów o kluczowym znaczeniu dla fabryki i będzie też pracować ciepłownia produkująca energię na potrzeby zakładu i miasta. Pracownicy będą mogli podczas przerwy wykorzystywać zaległe urlopy, wolne wynikające z pracy w systemie zmianowym, wolne przestojowe. Fabryka będzie korzystać ze wszystkich możliwych rozwiązań organizacyjnych, tak by zminimalizować skutki finansowe dla pracowników.

Olsztyńska fabryka Grupy Michelin, jest największą fabryką opon w Polsce i największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Zakład zatrudnia około 5  tysięcy osób i przerwę w pracy będzie miała zdecydowana większość załogi. Fabryka produkuje w Olsztynie opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty. Ma też Centrum Logistyczne.

Centrum logistyczne Michelin w Olsztynie. Fot. Michelin Polska

Fot. Ł. Węglewski

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, Michelin, produkcja
Jerzy Kawa z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego: „w czasie pandemii koronowirusa działamy na żywym organizmie”

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Jerzy Kawa - prezes olsztyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Rozmawiano o zagrożeniu gospodarki w czasach pandemii koronawirusa. Gość mówił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV