Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ewangelizuje na TikToku. Ksiądz z Olsztyna podbija sieć

Fot. Facebook / Kamil Wyszyński

Kiedyś w telewizji popularność bił Pan Tik Tak, teraz – wśród młodych ludzi furorę robi… ksiądz TikTok.

Tak niektórzy nazywają księdza Kamila Wyszyńskiego z parafii pw. św. Józefa w Olsztynie, który postanowił głosić Ewangelię na tym portalu społecznościowym. Jak mówi duchowny, zainspirowała go działalność księży z zagranicy:

Zainspirowali mnie trochę księża z Hiszpanii. Oni to robią genialnie i rewelacyjnie. Dzięki filmikom ewangelizacyjnym docierają do młodzieży w swoim kraju. I tak pomyślałem – czemu nie ja, kiedy mam kontakt z młodzieżą. Zaczęło się od filmiku, w którym ksiądz w sutannie skacze po schodach, pokazuje tak naprawdę, że jest „do tańca i do różańca”.

00:00 / 00:00

Ksiądz Kamil zaznacza jednak, że choć filmy na TikToku są kojarzone tylko z zabawą, on chce przekazać w nich coś więcej:

Kolejne filmiki pokazują już coś bardzo poważnego – że ja tam mówię o Panu Bogu, bardzo konkretnie. Jestem osobą, która w filmikach po 10-15 sekund przemyca Ewangelię.

00:00 / 00:00

Ksiądz Kamil Wyszyński występuje na TikToku pod nickiem Camillo_02_88. Obserwuje go ponad 23 tysiące osób, a najpopularniejszy film obejrzało milion 300 tysięcy internautów.

TikTok to platforma internetowa, na której prezentowane są krótkie – 15-sekundowe filmiki z podkładem muzycznym. Korzysta z niej ponad 800 milionów ludzi z całego świata.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV