Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ewakuacja Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Na parkingu zapalił się samochód

Galeria Warmińska. Fot. Łukasz Węglewski

Około 5 tysięcy osób ewakuowano z Galerii Warmińskiej w Olsztynie, największego obiektu handlowego na Warmii i Mazurach.

Po godzinie 18 na pierwszym poziomie parkingu, przy bramkach wyjazdowych, zapaliło się osobowe auto – relacjonuje rzecznik olsztyńskiej straży pożarnej młodszy brygadier Sławomir Filipowicz.

Najpierw pożar gasili pracownicy ochrony, potem strażacy, którzy poradzili sobie z ogniem w kilkanaście minut. Według ratowników, nikomu nic się nie stało, ale wskutek dużego zadymienia w budynku włączyły się alarmy i trzeba było ewakuować wszystkich klientów i pracowników.W akcji wzięły udział dwa zastępy straży pożarnej.

Młodszy brygadier Sławomir Filipowicz podkreślił, że w takich sytuacjach należy bezwzględnie podporządkować się komunikatom o ewakuacji. Tymczasem w galerii były osoby, które – zamiast udać się do wyjść ewakuacyjnych – próbowały wyjeżdżać z parkingu samochodami. Najważniejsze ludzkie życie, a nie ratowanie mienia – zaznaczył strażak. Po oddymieniu Galeria Warmińska zaczęła normalnie funkcjonować.

 

Autor: P.Karpiszan
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Galeria Warmińska, ewakuacja
Tragiczny pożar w Lidzbarku Warmińskim. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby zginęły w pożarze mieszkania w Lidzbarku Warmińskim. Strażacy dostali zgłoszenie około godzony 7 rano. Paliło się mieszkanie na parterze budynku wielorodzinnego. Jak powiedział kpt....

Zamknij
RadioOlsztynTV