Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europejskie bieganie w Olsztynie

Zwycięstwem Aleksandry Lisowskiej z Olsztyna wśród kobiet i Artura Olejarza z Zielonej Góry wśród mężczyzn zakończyła się druga edycja Biegu Europejskiego.

Impreza zorganizowana była nie tylko z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Organizatorzy chcieli również pokazać biegaczom z całej Polski, co w Olsztynie udało się wybudować dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia – Mazury.

Bieg Europejski. Fot. Piotr Świniarski

Specjalnie wybraliśmy trasę wokół jeziora Długiego i Krzywego, bo ostatnio bardzo dużo wokół niej powstało – wyjaśnia dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego – Bożena Wrzeszcz-Zwada.

Trasa była wymagająca, dużo podbiegów, zbiegów, zmiany gruntu… Jest dość zimno, a więc pogoda nie pomagała – przyznał Artur Olejarz, zwycięzca biegu w klasyfikacji mężczyzn.

Bieg Europejski. Fot. Piotr Świniarski

Pierwsza kobieta na mecie przyznała, że wygrała dzięki kolegom. Faceci narzucili takie tempo, ja starałam się im dotrzymać kroku. Chciałam zejść poniżej 35 minut i mi się to udało – powiedziała Aleksandra Lisowska. Na starcie Biegu Europejskiego stanęło 600 biegaczy z całej Polski. (pświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, zdrowie, bieganie
Więcej sportu dla uczniów z Górowa Iławeckiego

Górowo Iławeckie pozyskało kolejne pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Trzy programy Ministerstwa Sportu i Turystyki w Szkole Podstawowej Nr 2 - Mały Mistrz, Multisport...

Zamknij
RadioOlsztynTV