Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Energia do Nauki. Technikum z Olsztyna ze wsparciem firmy z branży elektroenergetycznej

Fot. Energa-Operator

Olsztyński oddział spółki Energa-Operator podpisał umowę o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Dzięki umowie uczniowie placówki zyskają nowe możliwości nauki i rozwoju w branży elektroenergetycznej.

Energa-Operator ma dofinansowywać kursy i egzaminy na zdobywanie uprawnień. Będą też organizowane płatne staże. Olsztyńska szkoła ma się stać dla spółki energetycznej kolejną patronacką szkołą branżową z terenu działania. Podkreślono, że współpraca ma mieć głównie praktyczny wymiar i przekazywać wiedzę oraz doświadczenie młodym ludziom.

Umowa została zawarta podczas Kongresu Doradztwa Zawodowego zorganizowanego przez Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej: Energa-Operator wesprze szkołę z Olsztyna

Fot. Energa-Operator

Fot. Energa-Operator

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, umowa, nauka, dofinansowanie, kursy, podpisanie umowy, Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Energa operator, Energia do Nauki, branża elektroenergetyczna
Uczniowie mogą rozwijać zainteresowania. Szkoła w Reszlu ma Laboratorium Przyszłości

Pracownia robotyki, muzyczna i fotograficzna - uczniowie z Reszla mogą rozwijać swoje zainteresowania w tzw. Laboratorium Przyszłości. To ogólnopolski projekt - jego założeniem jest dofinansowywanie miejsc,...

Zamknij
RadioOlsztynTV