Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Emeryci i renciści o planach podniesienia najniższych świadczeń

Rząd zapowiada podwyżkę minimalnych świadczeń emerytalnych i rentowych

Rząd zapowiada podwyżkę minimalnych świadczeń emerytalnych i rentowych. O planach podniesienia najniższych emerytur i rent informowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Wysokość najniższych emerytur w ZUS i KRUS ma wzrosnąć do 1000 tysiąca złotych. Emeryci i renciści na Warmii i Mazur twierdzą, że podwyżka najniższych świadczeń do poziomu 1000 złotych to za mało, a waloryzacje są niskie. Z kolei Tadeusz Szanter, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie obawia się, że projekt nie wejdzie w życie, bo po wypłatach z programu 500+ nie starczy pieniędzy w budżecie. Tadeusz Milewski, prezes Polskiego Związku Niewidomych zauważa, że waloryzacja o wskaźnik 1,7 proc. pogłębi jeszcze bardziej przepaść pomiędzy najbogatszymi i najbiedniejszymi emerytami i rencistami.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

W Polsce ze świadczeń emerytalno-rentowych w ZUS i KRUS korzysta łącznie 9 milionów osób, z tego na Warmii i Mazurach ponad 220 tysięcy.

Wysokość najniższych emerytur w ZUS i KRUS ma wzrosnąć do 1000 tysiąca złotych

 

(dgrzy/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, podwyżka, renta, KRUS, ZUS, emerytura
Nie odprowadzała składek ZUS, może spędzić 2 lata w więzieniu

Prawie 80 osób zostało oszukanych przez właścicielkę firmy z powiatu ostródzkiego. 59-latka nie odprowadzała składek ZUS pracowników. Dług to prawie pół miliona złotych. - Kobieta jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV