Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ełk otrzyma 27 milionów z Polskiego Ładu. Wiadomo już, na co przeznaczy pieniądze

Ponad 27 mln zł otrzyma samorząd miejski w Ełku z rządowego programu Polski Ład. Miasto starało się o dofinansowanie trzech projektów.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki w Nidzicy ogłosił wyniki pierwszego z naborów w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Ełcki samorząd złożył trzy wnioski: na przebudowę ulicy Wojska Polskiego, ulicy Sikorskiego i budowę kolejnego odcinka tzw. malej obwodnicy Ełku. Wsparcie otrzymała tylko trzecia inwestycja, ale wynosi ono aż 95 % jej wartości. O tym, dlaczego rozbudowa tzw. małej obwodnicy jest tak ważna, mówił na naszej antenie poseł PiS Wojciech Kossakowski.

Gdy coś się stanie na ul. Wojska Polskiego od Kościuszki do ronda przy cmentarzu, to nie mamy połączenia z miastem. Musimy jeździć obwodnicą, a w godzinach szczytu ta droga jest mocno uczęszczana. Stąd rodzą się kłopoty komunikacyjne

– przekonywał poseł.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podkreślił, że bez wsparcia z programu Polski Ład, realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.

To duże wsparcie i bez niego tej inwestycji nie udałoby się zrealizować. Dzięki tym pieniądzom powstanie kolejny fragment ul. Norwida, część ulicy Kościuszki do dworca PKP i most na rzece Ełk

– powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Samorząd będzie ponownie starła się o uzyskanie wsparcia na przebudowę ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego, bo jak przyznał prezydent „są to równie ważne inwestycje dla miasta”.

Prace przy tzw. małej obwodnicy potrwają 2,5 roku.

Posłuchaj wypowiedzi:

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, Andrukiewicz, Kossakowski
Budują domki dla ptaków i zwierząt domowych. Bezdomni z Ełku odkrywają swoje talenty

Podopieczni schroniska dla osób bezdomnych Monar Markot w Ełku pod okiem instruktora odkrywają swoje talenty. Podczas terapii zajęciowej robią budki lęgowe dla ptaków, czy domki dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV