Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ełk dostanie pieniądze na remont basenu z programu Polski Ład

Fot: MOSIR Ełk

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś wyniki ósmej odsłony Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pieniądze trafią m.in. do Ełku na remont miejskiej pływalni.

Wnioski o wsparcie mogły składać gminy, powiaty i miasta z całej Polski. 27 milionów złotych trafi na remont pływalni w Ełku, która od lat wymaga nakładów finansowych. Radości z tej decyzji nie krył poseł Wojciecha Kossakowski, kandydat PiS do Sejmu, który od dłuższego czasu zabiegał o te środki.

Moją ideą jest to, aby Ełk stał się Mazurską stolicą sportową. Mamy już wiele obiektów: hale sportowe, hale tenisowe, odremontowany stadion. Brakowało nam jeszcze modernizacji basenu. On był wybudowany wiele lat temu i wymaga gruntownego remontu. Dzięki tym pieniądzom będzie on zmodernizowany całkowicie

– wyjaśnił poseł.

Remont obejmie m.in. budowę nowych niecek basenowych oraz powiększenie strefy SPA.

Kwotą 30 milionów złotych dofinansowana zostanie także przebudowa stadionu miejskiego w Olsztynie. Natomiast 27 milionów złotych trafi na budowę, wraz z niezbędną infrastrukturą, stadionu wielofunkcyjnego oraz kompleksu wodno-rekreacyjnego i edukacyjnego w Mikołajkach.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek/Ł. Sadlak

 

Więcej w Ełk, basen, Kossakowski
Zostaną zapamiętani na lata. W Ełku rodzice posadzili drzewa swoim pociechom

Sto drzew posadzili na Placu Jana Pawła II rodzice dzieci urodzonych w Ełku w ciągu ostatnich trzech lat. Taki był finał samorządowej akcji pod hasłem „Jedno...

Zamknij
RadioOlsztynTV