Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ełcka Platforma Obywatelska przechodzi kryzys? Posłuchaj opinii polityków

Od lewej Wojciech Kossakowski (PiS), Anna Wojciechowska (Koalicja Europejska)

Powiatowe struktury Platformy Obywatelskiej w Ełku zostały rozwiązane przez zarząd wojewódzki, a partia wyznaczyła komisarza. – Myślę, że to nie ma nic wspólnego  z „Konwencją Przyszłości” w Radomiu – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn pochodząca z Ełku posłanka PO Anna Wojciechowska.

Klika dni temu powiatowe struktury partii w Ełku zostały rozwiązane przez zarząd wojewódzki. Na czele partii w Ełku stanął komisarz wyznaczony przez centralę w Olsztynie. To Marcin Kuchciński – wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym powodem rozwiązania struktur miał być brak zainteresowania lokalnych działaczy partii uczestnictwem w konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbywał się 2 lipca w Radomiu.

Poseł Anna Wojciechowska, przekonywała na antenie Radia Olsztyn, że sprawa rozwiązania struktur nie jest jeszcze zamknięta.

Powinniśmy poczekać z osądami i opiniami. Prawdopodobnie zostało złożone odwołanie. Były zgrzyty w radzie miasta pomiędzy Platformą i Lewicą. To też jest w trakcie rozmów

– mówiła Anna Wojciechowska.

Z kłopotów PO w Ełku nie był zadowolony poseł PiS Wojciech Kossakowski.

Jan nigdy nie cieszę się z problemów innych, ale widać, że Platforma Obywatelska w Ełku się sypie. Nie mogą się porozumieć w klubie. To pokazuje, że Platforma w Ełku jest słaba. Jednak nie mnie to oceniać.

– komentował polityk PiS.

Wszystko zaczęło się, gdy z partii wystąpił Krzysztof Wiloch – wieloletni działacz Platformy. Następnie zarząd koalicyjnego klubu, który PO tworzyła z Lewicą w Urzędzie Miasta, wykluczył ze swojego grona Adama Dobkowskiego – ówczesnego przewodniczącego PO w powiecie ełckim. W odpowiedzi klub PO zerwał koalicję z Lewicą. 4 lipca zarząd wojewódzki rozwiązał ełckie struktury PO. Jako powód podano „Brak zaangażowania w akcje organizowane przez Zarząd Krajowy i Regionalny Platformy Obywatelskiej RP, w szczególności całkowity bojkot najważniejszego od lat wydarzenia dla członków PO – Konwencji Przyszłości w Radomiu”.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: Ł. Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, Marek Kuchciński, Marcin Kuchciński – Platforma Obywatelska
Od lat na nią czekali. Drogowa inwestycja w gminie Prostki

"Na 10 lat jest obliczony Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg" - przypominał w niewielkich Bzurach w gminie Prostki na Mazurach wojewoda Artur Chojecki. Oficjalne otwarto tam drogę...

Zamknij
RadioOlsztynTV