Elblążanie na najwyższym podium. Z mistrzostw służb mundurowych wrócili ze złotymi medalami

Elblążanie Żaneta Cieśla i Adrian Durma przywieźli złote medale z Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. W Siedlcach rywalizowało około 200 zawodników reprezentujących wojsko, policję, straż pożarną, Straż Graniczną, służby więzienne, komandosów, jednostki specjalne oraz Służbę Ochrony Państwa.

Reprezentujący Państwową Straż Pożarną Adrian Durma jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich kickbokserów, także w rywalizacji międzynarodowej. Z mistrzostw przywiózł aż dwa medale. To tym większy sukces, że jego kategoria była najsilniej obsadzona. Jak podkreśla, forma dopisała. W drodze po każdy z medali pokonał po trzech rywali.

Mistrzynią Polski została także Żaneta Cieśla z 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego. Zwyciężyła w formule kick-light w wadze do 55 kg. To jej 40 złoty medal, trzeci dla macierzystej jednostki.

Dodajmy, także dwa złote medale, przywiózł także trzeci reprezentant województwa warmińsko-mazurskiego – Piotr Kołakowski z 42. Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu. Wystąpił w kategorii wagowej 84 kg.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sport, medale
Kwarantanna w szeregach KKS-u Olsztyn. „Izolacja odwróciła wszystko do góry nogami”

Koszykarki KKS-u Olsztyn zdziesiątkowane trenują przed pierwszym meczem nowego sezonu pierwszej ligi. W piątek informowaliśmy, że kilka młodych zawodniczek olsztyńskiego zespołu trafiło na kwarantannę w związku...