Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elblążanie mogą już korzystać z nowego wiaduktu. Czy doczekają się także podziemnego tunelu?

Wiadukt na Zatorze już otwarty. Fot. A. Pastuszka

Długo oczekiwana inwestycja w Elblągu jest już gotowa. Wiadukt wraz z drogami dojazdowymi został oddany do użytku.

O budowie nowego wiaduktu łączącego Zatorze z centrum miasta mówiono już w 1996 roku. Jednak dopiero po ponad 20 latach inwestycja ta doczekała się realizacji. Wiadukt usprawni komunikację między dzielnicą Zatorze a centrum Elbląga.

Będąc mieszkańcem Elbląga często stałem na przejeździe w oczekiwaniu, aż pociągi przejadą. Teraz ta bariera została zlikwidowana

– podkreślał Marek Ćwikliński, dyrektor ds. eksploatacji Polskich Lini Kolejowych.

Budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi pochłonęła około 35 milionów złotych, z czego 15 milionów to dofinansowanie pochodzące z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz PLK.

Wiadukt ma usprawnić komunikację pomiędzy dzielnicą Zatorze i centrum Elbląga. Może na nim odbywać się ruch rowerowy i pieszy. Nie oznacza to, że Elbląg zrezygnował z budowy tunelu pod torami. Prawie dwa miliony złotych do tej inwestycji dołoży PLK. Jednak firmy, które startowały w przetargach proponowały o wiele wyższe kwoty, niż przeznaczyło na tę inwestycję miasto. Jeśli nie uda się wyłonić wykonawcy, przy wiadukcie zostaną zamontowane windy.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, wiadukt
Kolizja dwóch aut powodem korków na ulicy Mochnackiego w Olsztynie

Na wysokości parkingu zderzyły się dwa auta osobowe: samochód wyjeżdżający z parkingu i jadący prosto. Nikomu nic się nie stało, ale przez jakiś czas zablokowany był...

Zamknij
RadioOlsztynTV