Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski ZKM poprawił wygląd przystanków

Elbląski Zarząd Komunikacji Miejskiej uporządkował, odnowił lub postanowił prawie 150 wiat przystankowych na terenie miasta. To połowa przystanków tramwajowych i autobusowych rozlokowanych na obszarze miasta.

Fot. ZKM w Elblągu

Pojawiły się też nowe przystanki w miejscach, o które prosili pasażerowie. Plan na ten rok został zrealizowany, zaspokoiliśmy najpilniejsze potrzeby. Pozostałe w przyszłym roku – wyjaśnia Zbigniew Orzech, dyrektor ZKM w Elblągu. Dotyczy to również miejscowości włączonych w granice miasta, tak jak Rubno czy Próchnik.

Fot. ZKM w Elblągu

Przystanki i wiaty mają kolory elbląskiej komunikacji miejskiej, tak jak autobusy czy tramwaje czyli barwy zielone i żółte.

Fot. Łukasz Węglewski

W centrum Elbląga w newralgicznych miejscach instalowane są elektroniczne elektroniczne rozkłady jazdy, które informują na bieżąco za ile minut pojawi się tramwaj czy autobus wybranej linii. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, ZKM, wiata
Pierwsze szyny tramwajowe w Olsztynie

Do Olsztyna przyjechał transport z szynami tramwajowymi, które będą przewożone na place budów. Część już udało się dostarczyć na budowę linii przy ulicy Płoskiego. Wkrótce zostaną...

Zamknij
RadioOlsztynTV