Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski Szpital Miejski wraca do normalnej pracy. Dyrektor placówki: mamy obawy o przyszłość

Szpital Miejski w Elblągu im. Jana Pawła II. Fot. Ł. Węglewski

Elbląski Szpital Miejski im. Jana Pawła II powrócił już do normalnej pracy. Do końca maja część placówki przy ulicy Żeromskiego była wyłączona i przystosowana do leczenia pacjentów z COVID 19.

Włączanie do normalnego funkcjonowania zamkniętych na ten czas oddziałów zaplanowane było na czerwiec. Na razie sytuacja finansowa jest dobra, ale mamy obawy o przyszłość, bo jest mniej pacjentów niż przed pandemią – wyjaśnia dyrektor dr Mirosław Gorbaczewski.

00:00 / 00:00

Obecnie Szpital Miejski dostaje z NFZ zryczałtowaną kwotę, w wysokości jak przed pandemią. Dyrektor Gorbaczewski martwi się jak zostanie rozwiązana sytuacja z odrabianiem niewykonanych planów i związanych z tym strat. Uważa, że zależy to od decyzji Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

00:00 / 00:00

Działający w Szpitalu Miejskim oddział zakaźny wciąż może przyjmować osoby z COVID 19. Jest tam około 30 łóżek, także dla pacjentów ze schorzeniami psychiatrycznymi.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, Powrót, szpital miejski w Elblągu, Mirosław Gorbaczewski
Braniewscy pancerniacy wrócili z misji na Łotwie. „Nasi żołnierze spisali się znakomicie”

Każda misja jest trudna i każda wymaga poświęcenia - uważa major Krzysztof Budzisz, dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie. Tworzący ją żołnierze 9. Braniewskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV