Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski MOPS bliżej interesantów

Fot. Łukasz Węglewski

W elbląskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej od stycznia pojawią się „mobilne terminale” projektu „Emp@tia”. Zastąpią papierowe formularze, a dzięki elektronicznym urządzeniom wszelkie sprawy będą załatwiane szybciej.

Nowe urządzenia zagwarantują sprawniejszy przepływ informacji nie tylko pomiędzy pracownikami pomocy społecznej, ale też z innymi instytucjami.

Osoba ubiegająca się o pomoc nie będzie musiała chodzić po urzędach np. po to, żeby zdobyć kolejne zaświadczenia – mówi Mirosława Marjańska zastępca dyrektora MOPS w Elblągu.

W ramach ogólnopolskiego projektu „Emp@tia” do elbląskiego MOPS-u trafiły już trzy laptopy. Ośrodek czeka jeszcze na oprogramowanie i testy systemu. Jeżeli próby wypadną pomyślnie, to od Nowego Roku klienci elbląskiego MOPS-u, będą mogli wiele załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, MOPS
Wolontariusze nakłaniali do szlachetności

W Olsztynie, podobnie jak w całej Polsce, wolontariusze Szlachetnej Paczki przeszli ulicami miasta. W ten sposób chcieli zachęcić olsztynian do wsparcia akcji, rozdawali balony i specjalne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV