Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski MOPS apeluje o zwrócenie uwagi na osoby starsze i bezdomne

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.uje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu apeluje do mieszkańców o wrażliwość i uwagę zwróconą na osoby słabsze, które w czasie ciężkiej zimy mogą być narażone na utratę zdrowia czy nawet życia.

W czasie alertów pogodowych ta akcja jest wzmocniona. Sytuacje monitorują wszyscy pracownicy socjalni, bo pomoc potrzebna może być innym.

Chodzi o to, żeby nie być obojętnym, żeby reagować. U nas można zrobić to anonimowo, a nasi pracownicy to sprawdzają

– zapewnia Beata Kulesza, dyrektor elbląskiego MOPS-u.

Pomoc dotyczy nie tylko osób bezdomnych, ale też ludzi samotnych czy chorych. Od listopada do wiosny pracownicy socjalni wspólnie ze strażą miejską odwiedzają miejsca, w których przebywają potrzebujący.

Osoby bezdomne mogą w trudnym czasie liczyć na zamieszkanie w domu dla bezdomnych lub spędzić czas w noclegowni, albo tylko w ogrzewalni. W jadłodajni Caritas wydawane są w ciągu tygodnia posiłki, a w weekend suchy prowiant. Z kolei po ciepłą odzież można zgłaszać się do PCK.

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomni, pomoc
Czy będzie dodatkowa pomoc dla przedsiębiorców i gmin z regionu? „Środki powinny popłynąć również tutaj”

Dodatkowej pomocy, na wzór tej przekazanej przez rząd tzw. gminom górskim, domagają się politycy i samorządowcy PO i PSL z województwa warmińsko-mazurskiego. Przedstawiciele PiS odpowiadają, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV