Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy policjanci ukarali piratów drogowych

Fot. KMP Elbląg

Od nowego roku obowiązuje nowy i droższy taryfikator za niewłaściwe zachowanie na drodze. Do tej pory policjanci z Elbląga nałożyli cztery wysokie mandaty.

Kierowcy zostali ukarani za zbyt szybka jazdę, a jeden z nich – za niebezpieczne omijanie samochodu przed oznakowanym przejściem dla pieszych.

Szczegóły przedstawił Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji.

34-latek kierujący fordem, na drodze wojewódzkiej 513 w okolicach Godkowa, miał na liczniku 151 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Dostał 10 punktów karnych i 2000 zł mandatu. Kary nie uniknął również kierowca citroena. Przy ulicy 12 Lutego w Elblągu omijał pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

00:00 / 00:00

Z kolei na obwodnicy Elbląga 37-letni kierowca opla pędził 154 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. On również otrzymał 2000 z mandatu i 10 punktów karnych.

Natomiast w Pasłęku przy ulicy Steffena funkcjonariusze drogówki zatrzymali 38-latka, który na liczniku miał 84 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Dostał 800 złotych mandatu i 6 punktów karnych

Policjanci apelują o ostrożność na drodze i zapowiadają surowe mandaty dla osób osób lekceważących zasady bezpieczeństwa.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Brali wszystko, co mogli wynieść. Złodzieje okradający altany zostali zatrzymani

Kryminalni z Giżycka zatrzymali dwóch braci, którzy włamywali się do altan i budynków gospodarczych. Przestępcy brali wszystko, co można było wynieść. Ich łupem padły m.in. przewody...

Zamknij
RadioOlsztynTV