Elbląg szczęśliwy dla reprezentacji. Polki lepsze od Brazylii

Reprezentacja Polski pokonała w Elblągu Brazylię 29:25 w towarzyskim meczu piłkarek ręcznych. Mecz zakończył przygotowania obu ekip do zbliżających się Mistrzostw Świata.

Polki przegrały pierwszą połowę 13:17, ale po przerwie zagrały fenomenalnie i zniwelowały straty, głównie dzięki doskonałej grze w ofensywie. Reprezentacja wygrała po raz drugi z Canarinhos. W środę w Cetniewie Mistrzynie Ameryki Południowej przegrały 26:29.
Słabszy początek był do przewidzenia – mówiła po meczu Katarzyna Koniuszaniec.

00:00 / 00:00

O komentarz poprosiliśmy także po me trenerem bramkarek reprezentacji, a także szkoleniowca Startu Elbląg – Antoniego Pareckiego.

(rozmawiali: Michał d’Obyrn i Maciek Świniarski)

…………………………………………..

Polska – Brazylia 29:25 (13:17)
Polska: Anna Wysokińska, Małgorzata Gapska – Alina Wojtas (6), Karolina Kudłacz (3), Monika Migała (3), Kinga Grzyb (3), Iwona Niedźwiedź (3), Katarzyna Koniuszaniec (3), Monika Stachowska (2), Karolina Siódmiak (2), Kinga Byzdra (1), Patrycja Kulwińska (1), Karolina Semeniuk-Olchawa (1), Małgorzata Stasiak (1), Agnieszka Jochymek, Karolina Szwed-Orneborg.
Najwięcej bramek dla Brazylii:
Ana Rodrigues (7), Fernanda Silva (5) i Alexandra Nascimento (4).

Kolejny mecz reprezentacja rozegra na Mistrzostwach Świata w Serbii. Przeciwniczkami Polek będą kolejno: Paragwaj (07.12), Hiszpania (08.12), Angola (10.12), Argentyna (12.12) i Norwegia (13.12. W składzie na czempionat znalazły się dwie zawodniczki elbląskiego Startu: Kinga Grzyb i Katarzyna Koniuszaniec.

Skład reprezentacji Polski na MŚ piłkarek ręcznych – Serbia 2013
1. Anna Wysokińska – SG BBM Bietigheim (Niemcy)
2. Małgorzata Gapska – Vistal Gdynia
3. Kinga Grzyb – EKS Start Elbląg
4. Agnieszka Jochymek – MKS Zagłębie Lubin
5. Iwona Niedźwiedź – Vistal Gdynia
6. Alina Wojtas – MKS Lublin
7. Karolina Kudłacz – HC Lipsk (Niemcy)
8. Kinga Byzdra – ŽRK Buducnost Podgorica (Czarnogóra)
9. Patrycja Kulwińska – Vistal Gdynia
10. Moniak Stachowska – SPR Pogoń Szczecin
11. Monika Migała – KPR Ruch Chorzów
12. Katarzyna Koniuszaniec – EKS Start Elbląg
13. Karolina Semeniuk – Olchawa – MKS Zagłębie Lubin
14. Małgorzata Stasiak – SPR Pogoń Szczecin
15. Karolina Szwed –Orneborg – HC Lipsk (Niemcy)
16. Karolina Siódmiak – Fleury Loiret Handball (Francja)

(łw)

Więcej w Piłka ręczna, Polska, Slider, reprezentacja
PlusLiga siatkarzy – 8 kolejka: Akademicy bezlitośni w Bielsku-Białej

Indykpol AZS Olsztyn wraca z tarczą z dalekiej podróży. W Bielsku-Białej akademicy pokonali tamtejszy BBTS 3:0 (25:18, 25:23, 25:17). MVP meczu został zawodnik olsztyńskiej drużyny Rafał...