Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg organizuje wypoczynek dla dzieci. Zaprasza na półkolonie i do muzeum

Fot. Archiwum Polskiego Radia Olsztyn

Elbląg przygotowuje się do wakacji. Warto odwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne lub skorzystać z półkolonii.

Muzeum Arechologiczno-Historycznego w Elblągu przygotowało szereg atrakcji dla tych, którzy planują wakacje spędzić w mieście. Na dwa letnie miesiące przygotowało ofertę, która  przypadnie miłośnikom historii, ale nie tylko.

We wtorki w godzinach 12:00-14:00 będą odbywały się spotkania z elbląskimi archeologiami, którzy opowiedzą o swoich odkryciach podczas wykopalisk. W środy dziedziniec muzeum opanują Wikingowie. Nie zabraknie spotkań wokół rekonstrukcji wczesnośredniowiecznej chaty, prezentacja kultury materialnej i życia codziennego mieszkańców osady w Truso. Czwartkowe zajęcia poświęcone będą poznawaniu Żuław, a piątki zarezerwowane są na spotkania z szeroko rozumianą lokalną historią prezentowaną w oparciu o naukowe opracowania jak i na podstawie źródeł narracyjnych, m.in. wspomnień mieszkańców miasta.

Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 7 lipca. Potrwają do 28 sierpnia. Będą odbywały się na terenie elbląskiego muzeum.

Natomiast dwie elbląskie szkoły organizują półkolonie dla dzieci i młodzieży – Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 12. W czasie wakacji zaplanowane są trzy turnusy. Będą one pięciodniowe.

W szkole podstawowej nr 12 turnus potrwa od 6 do 10 lipca. Rekrutacja trwa do 3 lipca. Kolejny zorganizowany wypoczynek odbędzie się w sierpniu. Szkoła Podstawowa nr 3 organizuje dwa turnusy – na początku i w połowie sierpnia.

Ze zorganizowanego wypoczynku letniego łącznie skorzystać może 190 dzieci.

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, dzieci, młodzież, wypoczynek, wakacje
Od rana olsztyńskie fontanny są napełniane wodą. Jednak nie wszystkie w tym roku zostaną uruchomione

Są wielką atrakcją dla najmłodszych i dają ulgę podczas upałów. W Olsztynie ponownie zaczęły działać miejskie fontanny. Wodotryski zostaną uruchomione w 9 lokalizacjach stolicy Warmii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV