Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg leży nad wodą

Fot. M. Stankiewicz

„Elbląg leży na wodą” to cykl audycji na temat powrotu do tradycji morskich miasta, które 785 lat temu założone zostało nad rzeką, od której wzięło nazwę. Wody jest dużo, bo w sąsiedztwie leży Zalew Wiślany oraz niezwykłe Żuławy z wyjątkowym, depresyjnym jeziorem Druzno.

Są żuławskie rzeki z jedną z najpiękniejszą z nich czyli Nogatem, który podobnie jak rzeka Elbląg wpada do Zalewu Wiślanego. Wody wokół Elbląga to raj dla wędkarzy, kajakarzy, motorowodniaków i żeglarzy. A przede wszystkim dla miłośników krajobrazów i przyrody. Te wody to także możliwości komunikacyjne i transportowe, które w pełni będą wykorzystane po otwarciu kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną i drogi wodnej z Bałtyku do portów na Zalewem Wiślanym i tego głównego – Portu Morskiego w Elblągu.

W każdy wakacyjny poniedziałek o godzinie 12.15 Mira Stankiewicz zabiera Państwa w podróż po elbląskich wodach i historii Elbląga!

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dachowanie na DK58. Kierowca uciekł

Na drodze krajowej 58 obowiązuje ruch wahadłowy. W miejscowości Lemany (powiat szczycieński) dachował samochód. Według informacji służb drogowych, kierowca pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia. Utrudnienia mogą...

Zamknij
RadioOlsztynTV