Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg gotowy do sezonu na wodzie. Policja rozpoczęła patrole na akwenach wokół miasta

Fot. KMP Elbląg

Parker i Harpun już na wodzie – meldują elbląscy policjanci. To oznacza, że choć do wakacji jeszcze długo, to policyjne patrole wodne zaczęły sezonową służbę na akwenach wokół Elbląga.

Obie łodzie są wyposażone w taki sposób, by o każdej porze i w różnych warunkach nieść pomoc lub interweniować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Parker i Harpun mają spory teren do patrolowania – od jeziora Druzno, przez rzekę Elbląg po jeden z największych w Polsce obszarów wodnych czyli Zalew Wiślany – tłumaczy komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej komendy. Łodzie są szybkie, prowadzą je doświadczeni policyjni wodniacy. Będą mieć oko na wypoczywających nad wodą, na żeglarzy i kajakarzy.

Policjanci wodni zaczynają swoją pracę wiosną, a kończą późną jesienią. Współpracują z Państwową Strażą Rybacką, która ściga kłusowników. A w dbaniu o bezpieczeństwo na wodzie policja jest wspierana też przez inne służby, m.in. Morski Odział Straży Granicznej czy zespoły ratownictwa wodnego Straży Pożarnej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, woda, łódź, sezon, wodniacy, patrole, Parker
Nocna bójka w Piszu. Ciężko ranny 24-latek trafił do szpitala

Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala w Piszu. Mimo to odpowie przed sądem. Okazało się, że brał udział w bójce na ul. Młodzieżowej. Policjanci zatrzymali w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV