Eksperci o problemach seniorów – posłuchaj
Wydawałoby się, że problem dotyczy wąskiej grupy osób. Tymczasem obecnie co piąty mieszkaniec Polski jest zaliczany do grona seniorów 60+, a zgodnie z prognozami demograficznymi GUS w 2040 roku seniorem będzie więcej niż co trzeci Polak.
W audycji prowadząca Kinga Kantor i jej goście skupili się na osobach starszych, ponieważ to one są wyjątkowo narażone na różne niebezpieczeństwa i mogą dać się oszukać w trudnych sytuacjach w domu, autobusie czy na ulicy.
Sposoby zachowania się w trudnych sytuacjach przybliżyli eksperci:
- Małgorzata Bojarowska (Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie – ekspert do spraw nieletnich i profilaktyki),
- Elżbieta Skaskiewicz (dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie),
- kpt. Rafał Melnyk (Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie).
Posłuchaj audycji

O problemach seniorów debatowali – od lewej: Kinga Kantor (prowadząca, Polskie Radio Olsztyn), Elżbieta Skaskiewicz (dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie), kpt. Rafał Melnyk (Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie) i Małgorzata Bojarowska (Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie – ekspert do spraw nieletnich i profilaktyki). Fot. Łukasz Węglewski
(kkan/łw)














![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)









