Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Eksperci kryminalistyki odkryli sekrety

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

W bibliotece UWM odbyła się konferencja Koła Nauk Penalnych „Nemesis” zatytułowana „Technologia w prawie karnym. Postęp technologiczny w działaniach wykrywczych”. Miała ona pomóc studentom prawa w zapoznaniu się z możliwościami dochodzeniowymi.

W spotkaniu udział wzięli między innymi Wacław Bryżys – prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie, Piotr Miszczak z olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej oraz podinspektor Piotr Kowalewicz – zastępca naczelnika Laboratorium Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Postęp technologiczny jest niesamowity i to daje dodatkowe możliwości dowodzenia. – powiedział Radiu Olsztyn Piotr Miszczak.

Jak się ma rzeczywistość do amerykańskich seriali kryminalnych, w których główni bohaterowie posiadają coraz to nowocześniejszy sprzęt? Filmowa rzeczywistość odbiega od tej życiowej. W 40 minut, bo tyle trwają najczęściej odcinki seriali – nie uda nam się złapać przestępcy. – uważa podinspektor Piotr Kowalewicz z Laboratorium Kryminalistycznego. (pświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, UWM
UWM poza listą najlepszych

Uniwersytet Jagielloński - drugi rok z rzędu wygrał ranking Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" i "Rzeczpospolitej". Drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, a trzecie - Uniwersytet im....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV