Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

EKS Start Elbląg wysoko pokonuje Arkę Gdynia

Fot. Anna Dembińska

Piłkarski ręczne EKS Startu Elbląg wygrały na wyjeździe z Arką Gdynia 30:18. 

Mecz od początku do końca był kontrolowany przez zawodniczki Andrzeja Niewrzawy. Mająca problemy finansowe Arka nie była w stanie zagrozić elblążankom, które dodatkowo były podrażnione ostatnią porażką z Pogonią Szczecin. Do przerwy Start prowadził 18:12. W drugiej połowie przewaga jeszcze bardziej się zwiększała i to pomimo rotacji, jaką zaczął stosować trener Niewrzawa. Ostatecznie EKS Start Elbląg pokonał Arkę Gdynia 30:18.

To bardzo wymagający sezon – mówi trener elblążanek – Andrzej Niewrzawa:

Cieszymy się ze zwycięstwa. Zawsze chcielibyśmy być na właściwych torach. Zespół, w porównaniu do poprzedniego sezonu, się zmienił. Potrzebujemy czasu na zgranie. Arka była w tym meczu dużo słabsza, niż nasz środowy rywal (Pogoń Szczecin), a my zagraliśmy równe, dobre spotkanie.

00:00 / 00:00

Kolejne spotkanie elblążanki zagrają w najbliższą środę. Tym razem czeka je wyjazd do Kielc na mecz z Koroną. Początek o godzinie 19.

 

Autor: P. Świniarski/A. Dybcio
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Arka Gdynia
Trudny wyjazd przed Startem Elbląg. „Młode zawodniczki muszą uwierzyć w siebie”

Piłkarki ręczne Startu Elbląg pojadą sobotę do Gdyni powalczyć o punkty w superlidze. Początek sezonu nie jest dla nich dobry. Elblążanki wygrały tylko dwa mecze i...

Zamknij
RadioOlsztynTV