Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

EKO Misja w Szczytnie. Było smakowicie, zdrowo, ekologiczne i wesoło. Już 9 sierpnia czekamy w Mrągowie

Eko Misja w Szczytnie. Fot. A.Chmielewska

Kolejny przystanek EKO Misji za nami. Dziś zatrzymaliśmy się w Szczytnie!

EKO Misja to wakacyjna akcja Radia Olsztyn. Skupiamy się w niej na ochronie najpiękniejszego środowiska w Polsce. Przemierzamy Warmię i Mazury, budując ekologiczne miasteczka. Prezentujemy rozwiązania, które pomogą zachować dobrą kondycję naszej planety. EKO Misja to pokazy kulinarne, spotkania z dietetykami, eko-konkursy z nagrodami oraz rozmowy na antenie ze słuchaczami. Partnerami są Bank Żywności w Olsztynie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Byliśmy już w Mikołajkach, Ostródzie, pod Grunwaldem. Dziś odwiedziliśmy Szczytno.

Wraz z Bankiem Żywności przygotowaliśmy wiele atrakcji. Dietetyczka Sylwia Malinowska poprowadziła warsztaty pieczenia chleba i przygotowywania chleba na zakwasie. Radziła jak zrobić go w domu i podzieliła się najlepszymi przepisami. Mówiliśmy także o zdrowym odżywianiu i diecie bogatej w produkty zbożowe.

Agnieszka Jagodzińska doradzała, jakimi przyprawami i ziołami zastąpić sól w kuchni tak, aby danie było smaczne i zdrowe. Edyta Jermakow prezentowała badania, które pokazują, że najwięcej pieczywa marnuje się w Polsce.

Sposobem na niemarnowanie innych resztek żywności jest robienie past. Jak je przygotować? O tym również dowiedzieliście się odwiedzając nasze stanowisko. Tradycyjnie nie zabrakło stoiska z owocami i konkursu dla dzieci z segregowania odpadów.

szczytno, Eko Misja, Radio Olsztyn

Eko Misja Radia Olsztyn w Szczytnie. Fot. A.Podbielska

.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, Bank Żywności, WFOŚiGW
Kolejna odsłona akcji EKO Misja Radia Olsztyn. Tym razem byliśmy na Festivalu Reggae w Ostródzie. A w sobotę…

Nasza radiowa ekipa kontynuuje wakacyjną podróż po Warmii i Mazurach. Po udanej wizycie w Mikołajkach, odwiedziliśmy Ostródę. Byliśmy na Ostróda Reggae Festival. EKO Studio stanęło przy...

Zamknij
RadioOlsztynTV