Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Edukacyjne tablice dla żeglarzy, festiwal filmów ważnych. Zobacz, jakie propozycje zgłoszono do budżetu obywatelskiego w Giżycku

Giżycko. Fot. Ł. Węglewski

Bezpłatna karma dla kotów czy kwiatowa wiosna nad Niegocinem – to tylko niektóre spośród 22 pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy Giżycka mają do wydania 250 tysięcy złotych. Propozycje można było składać do jednej z pięciu kategorii: sport, kultura, ekologia, infrastruktura, architektura i urbanistyka oraz edukacja. W tej ostatniej zgłoszono najwięcej, bo aż siedem pomysłów. Są wśród nich edukacyjne tablice dla żeglarzy.

Inne propozycje to automat do skupu plastikowych butelek, budowa alejki na cmentarzu, Nieustający Festiwal Filmów Ważnych czy osiedlowy parking. O tym, który z projektów wygra, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu. Zwycięskie projekty będą realizowane w 2020 roku.

Port w Giżycku. Fot. Ł.Węglewski

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, pieniądze
Ponad 150 klubów sportowych z Warmii i Mazur otrzyma wsparcie Ministerstwa Sportu

152 kluby sportowe z województwa warmińsko-mazurskiego zakwalifikowano do udziału w tegorocznej edycji Programu Klub. Każdemu z nich, na podstawie ich działalności Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznawało...

Zamknij
RadioOlsztynTV