Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

EDEIN – nowy projekt muzyczny artystów z Olsztyna

Gośćmi kolejnego wydania audycji „Grajmy Swoich” byli Ewa Alchimowicz Wójcik oraz Jacek Wójcik – twórcy muzycznego projektu EDEIN. To duet artystów, którzy twórczo przekuli swój zawodowy warsztat muzyki klasycznej w stworzenie autorskiej muzyki filmowej, pełnej bogatej brzmieniowo przestrzeni i wszechstronnego głosu z osobistymi tekstami.

Choć prywatnie są małżeństwem, do tej pory podążali niezależną muzyczną ścieżką, oboje uzyskując doktoraty z dyscyplin artystycznych. Ona – wzięta śpiewaczka, wykonująca mistrzowskie arie operowe, operetkowe oraz pieśni i songi musicalowe. On – perkusista klasyczny, jak i jazzowy, grający także m.in. na marimbie, kotłach i ksylofonie. Po wielu latach na scenie w różnych projektach muzycznych te dwie odmienne osobowości znalazły wspólny język do artystycznej wypowiedzi – zarówno w studio, jak i na koncertach. Tam, gdzie zawsze iskrzyło na styku ekspresji, pojawiła się muzyczna synergia, zrozumienie i wzajemna inspiracja. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z artystami, którą przeprowadziła Monika Szczygło:

00:00 / 00:00

Autor: M. Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Centrum Wydmin zyska nowy blask

Centrum Wydmin zmieni się nie do poznania. Wstępna koncepcja jest już gotowa. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na tę inwestycję. Z centrum miejscowości znikną...

Zamknij
RadioOlsztynTV