Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych cieszą się dużym zainteresowaniem

Fot. ZUS

Prawie 3 tysiące e-wizyt odnotował warmińsko-mazurski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Takie udogodnienie zostało wprowadzone przez ZUS w październiku ubiegłego roku i umożliwia załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

Klienci ZUS mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. E-wizyty cieszą się dużym zainteresowaniem. Aby zarezerwować e-wizytę trzeba wejść na stronie www.zus.pl w link do umawiania zdalnych konsultacji. E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania.

– wymienia Katarzyna Krupicka – regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

W całym kraju z e-wizyt w ZUS skorzystało już ponad 100 tysięcy osób. Od lutego tego roku klienci mogą również umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. Z tej formy skorzystało dotychczas blisko sto osób.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS
Emeryci składają wnioski o przeliczenie swoich świadczeń. Kto może skorzystać?

Emeryci składają do ZUS wnioski o przeliczenie swoich świadczeń w związku z nowymi tablicami GUS dotyczącymi średniego dalszego trwania życia. Część z tych wniosków nie ma...

Zamknij
RadioOlsztynTV