Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś szkolenie, jutro testy na koronawirusa. Pracownicy żłobków i przedszkoli z Kętrzyna przygotowują się do otwarcia placówek

Jeszcze tylko dziś rodzice dzieci z Kętrzyna mogą składać deklaracje, że ich dziecko wróci do miejskiego żłobka albo przedszkola.

Kętrzyńskie placówki będą otwarte w najbliższy poniedziałek 25 maja. – Przedszkola i żłobki są już przygotowane do przyjęcia dzieci – zapewnia zastępca burmistrza Kętrzyna Maciej Wróbel.

Dzisiaj otrzymaliśmy wszystkie niezbędne sprzęty, tak aby uruchomić żłobki i przedszkola zgodnie z wytycznymi (…) Mamy fartuchy, rękawice, przyłbice. Mamy też zapas środków do dezynfekcji  i urządzenia, tak aby rodzice oddający dzieci pod opiekę pań przedszkolanek mogli zdezynfekować dłonie.

00:00 / 00:00

W tej chwili kadra kętrzyńskich żłobków i przedszkoli przechodzi odpowiednie przeszkolenie pracy w czasie pandemii. Wszyscy wychowawcy i pracownicy obsługi mają być jutro poddani testom na obecność koronawirusa, by wykluczyć ewentualny kontakt dzieci z osobami zakażonymi.

Do tej pory rodzice zgłosili powrót od poniedziałku, niewiele ponad 40 procent dzieci, które chodziły do kętrzyńskich żłobków i przedszkoli przed pandemią – dodał zastępca burmistrza Maciej Wróbel.

Liczymy na to, że w niedługim czasie kolejni rodzice podejmą decyzję o swoje pociechy puścić do tych placówek.

W Kętrzynie są dwa miejskie przedszkola i jeden oddział przedszkolny na około 300 miejsc oraz 2 miejskie żłobki dla 121 dzieci.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, dzieci, maluchy, żłobki, koronawirus
Szpitale z Warmii i Mazur dostaną specjalne środki na wyposażenie. Pieniądze mają pomóc w walce z koronawirusem

W ramach tak zwanej ustawy covidovej wojewoda Artur Chojecki podpisał umowy na prawie 6 milionów złotych. Jak wyjaśnia Krzysztof Kuriata kierujący Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV