Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś świętujemy! 69 lat temu Radio Olsztyn nadało pierwszą audycję!

fot. Przemysław Getka

Radio Olsztyn obchodzi 69. urodziny. 2 października 1952 roku o godz. 17:35, jako jedna z ośmiu Ekspozytur Polskiego Radia, nadało swoją pierwszą audycję.

Emisję planowano na 1. października, ale… zabrakło mikrofonu i premierę przesunięto na następny dzień. Program trwał kwadrans, docierając do 45 tysięcy słuchaczy.

Później olsztyńscy dziennikarze informowali na bieżąco o wydarzeniach z życia regionu. Program trwał łącznie pół godziny i nadawany był o godz. 6:15 i 17:30. Emitowano go przez sieć radiowęzłów.

Początkowo program powstawał w willi przy ulicy Kajki 8. W 1959 roku rozgłośnia przeniosła się do nowej siedziby przy ówczesnej ulicy Działdowskiej, teraz Radiowej, gdzie pozostajemy do dziś.

Obecnie Radio Olsztyn przygotowuje i emituje całodobowy program z nadajnika w Olsztynie (103,2 MHz) oraz nadajników z okolic Elbląga (103,4 MHz) i Giżycka (99,6 MHz).

Jesteśmy stacją o zasięgu ponadregionalnym. Nasz program odbierany jest praktycznie w całej północno-wschodniej Polsce oraz w części Obwodu Kaliningradzkiego.

Dzięki internetowi Radia Olsztyn można słuchać w każdym zakątku świata.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, urodziny
Spektaklem dla dzieci zakończyliśmy urodzinowy Tydzień z Kulturą. Dziękujemy, że byliście z nami :-)

Spotkaniem z najmłodszymi słuchaczami w Olsztyńskim Teatrze Lalek zakończył się nasz Urodzinowy Tydzień z Kulturą. Dziś zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na spektakl „Tygrys Pietrek” zrealizowany...

Zamknij
RadioOlsztynTV