Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś ponad 100 szkół z Warmii i Mazur dołączy do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to szybki, bezpieczny i bezpłatny internet w szkołach. Inicjatywa ta wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski weźmie udział w uroczystości dołączenia ponad 100 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Umowy z operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej podpisane zostaną przed południem w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach w powiecie ełckim. 
Około godziny 12.30 w Szkole Podstawowej nr 6 w Ełku odbędą się warsztaty programowania dla uczniów. Szkolenie przygotował  ełcki Klub Młodego Programisty w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Kodowania. Ełk jest jednym z 16 miast na terenie Polski, w którym uruchomiono Kluby Młodego Programisty. Kluby powstały w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych (Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020).

Fot. fotolia

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP/Ministerstwo Cyfryzacji

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, szkoły, cyfryzacja, video, Ministerstwo Cyfryzacji, wideo
Posłuchaj i obejrzyj debaty kandydatów na prezydenta Olsztyna i Ełku

Bezpieczeństwo publiczne i ochrona środowiska - to tematy ostatniej debaty kandydatów na prezydenta Olsztyna przed wyborami samorządowymiW starciu na propozycje dotyczące m. in. funkcjonowania straży miejskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV