Aktualności, Aplikacja mobilna
Dziś następna rozprawa w procesie o uwięzienie i wielokrotne zgwałcenie 17-latki
Dwóm oskarżonym Krzysztofowi P. i Mirosławowi C. grozi do 15 lat więzienia. Proces ze względu na dobro poszkodowanej toczy się przed sądem w Olsztynie przy drzwiach zamkniętych.
W sierpniu zeszłego roku 17-latka z dwoma przygodnie poznanymi mężczyznami pojechała do domu w podolsztyńskim Trękusku. Tam została wielokrotnie zgwałcona. Była też bita, a gwałciciele podawali jej amfetaminę.
Następnego dnia napastnicy odwieźli dziewczynę do domu. Kupili jej kosmetyki, by zatuszowała obrażenia i zagrozili, że jeśli komuś powie o gwałcie to się zemszczą.
Wkrótce Krzysztof P. i Mirosław C. zostali zatrzymani i od tamtej pory są w areszcie. Przy obu znaleziono narkotyki, jeden z nich miał też broń. Obaj byli wcześniej karani. Żaden nie przyznaje się do winy.
Początek rozprawy w olsztyńskim Sądzie Okręgowym o godzinie 9.15.
Autor: P.Karpiszen
Redakcja: BSChromy