Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś konkurs krótkich filmów na WaMa Film Festival

Kadr z filmu Moloch, fot. Piotr Bukojemski, zdjęcie pochodzi ze strony festiwalu

Krótkometrażowe produkcje będą mogli dziś oglądać miłośnicy kina w Olsztynie. Rozpoczyna się konkurs krótkich filmów podczas drugiej edycji WaMa Film Festival.

Hasło tegorocznej edycji to „Jesteśmy inni”, a wyświetlane obrazy przedstawiają ludzi różnych kultur. Konkursowe filmy można oglądać od 11:00 w kinie Helios. Wstęp jest wolny.

Marcin Kot Bastkowski, dyrektor festiwalu mówi, że jego zdaniem najbardziej warte zobaczenia są dwa obrazy, które pokazują wielokulturowość. To film „Charon” w reżyserii Pawła Hejbudzkiego z Warszawskiej Szkoły Filmowej i „Moloch” Szymona Kapeniaka ze Studia Munka. Obydwie produkcje zostały docenione podczas festiwali filmowych w Gdyni.

Jerzy Hoffman, honorowy ambasador festiwalu i juror konkursu filmów krótkometrażowych dodaje, że te krótkie produkcje pozwolą widzom bardziej zastanowić się nad odmiennością ludzi.

WaMa Film Festival potrwa do niedzieli.

Kadr z filmu „Charon”, zdjęcie ze strony festiwalu

(kpias/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, festiwal
WaMa Film Festiwal i debata o Muzułmanach i Polakach

O muzułmanach i Polakach będą rozmawiać filmowcy i widzowie podczas drugiego WaMa Film Festivalu w Olsztynie. W auli teatralnej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, w...

Zamknij
RadioOlsztynTV