Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja ostrzega: dzikie zwierzęta po zmroku coraz częściej wychodzą na ulice

Fot. fotolia

 Kobieta jadąca krajową 51 koło Bartoszyc, zderzyła się z dwoma jeleniami. Na szczęście ani kierująca ani pasażerka nie ucierpiały. To tylko jeden z wielu wypadków z udziałem zwierząt w ostatnim czasie.

Dużo szczęścia miała też kierująca jaguarem, która zderzyła się z łosiem. Kobiecie nic się nie stało, ale samochód został doszczętnie zniszczony. Niestety, w takich wypadkach giną zwierzęta.

Jesień to czas, gdy dochodzi do największej liczby wypadków ze zwierzyną. – Według ogólnopolskich statystyk to nawet 40 procent wszystkich takich zdarzeń – podkreśla Adam Pietrzak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Od początku roku na Warmii i Mazurach doszło do 10 wypadków związanych z najechaniem samochodu na zwierzę. Jedna osoba zginęła a 12 zostało rannych. Rocznie policjanci są wzywani do około tysiąca kolizji aut ze zwierzętami.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, zderzenie, łoś, jeleń
Jedna osoba została ranna w wypadku na DK 15

Wypadek na trasie krajowej nr 15. Między Bratianem a Rakowicami na odcinku Lubawa - Nowe Miasto Lubawskie zderzyły się dwa osobowe auta i ciężarówka. Jedna osoba...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV