Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzikie zwierzęta przyczyną coraz większej liczby wypadków drogowych

Coraz częściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez dzikie zwierzęta

Ponad 700 razy dzikie zwierzęta doprowadziły do wypadków na drogach Warmii i Mazurach od początku tego roku.

Jedna osoba zginęła a 17 zostało rannych. Przed tygodniem motocyklista zginął po zderzeniu z jeleniem na trasie Dłużek – Czarny Piec w gminie Jedwabno. Wczoraj w Słupach koło Olsztyna samochód zderzył się z łosiem. Zwierzę przez godzinę ranne leżało na poboczu, aż zastrzelił je myśliwy.

W ostatnich latach dzikich zwierząt w lasach przybywa. Coraz częściej można się na nie natknąć także na drogach. Leśnicy przyznają, że ten trend w ostatnich latach znacznie się nasilił.

Kierowcy często zapominają, że jadąc przez lasy, zwłaszcza po zmierzchu lub wcześnie rano, trzeba zachować szczególną czujność. Przypominają o tym znaki ostrzegawcze. Kierowcy powinni więc jechać w takich miejscach wolniej i bacznie obserwować pobocze.

Eksperci radzą też, by po zobaczeniu zwierzęcia wyłączyć długie światła. Jeśli zwierzę nie będzie oślepione, jest większa szansa, że zdąży zejść z drogi.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: ASkrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, zwierzę, zderzenie, łoś, dzik, jeleń
Ciężarówka potrąciła pieszego na rondzie turbinowym w Olsztynie. ZDJĘCIA

Przez kilka godzin w Olsztynie trwały duże utrudnienia w ruchu. Powodem był wypadek w pobliżu Ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Przed południem ciężarówka potrąciła pieszego na ulicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV