Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziennikarze i sportowcy pomagają podopiecznym Stowarzyszenia Arka

Fot. Andrzej Piedziewicz

W hipermarkecie Auchan w Olsztynie trwa zbiórka żywności i artykułów szkolnych na rzecz podopiecznych stowarzyszenia Arka. Akcję organizuje TVP 3 Olsztyn. To już 13. edycja.

– Podczas poprzednich 12 lat obdarowaliśmy ponad 100 rodzin. Zbieramy słodycze, chemię, żywność, artykuły szkolne – mówi Dorota Drzewiecka. Te produkty trafią do Stowarzyszenia Arka.  – Organizujemy paczki dla dzieci, które do nas przychodzą. Wspomagamy też ich rodziny – dodaje Władysław Bielski ze Stowarzyszenia Arka.

Akcję wspomagają olsztyńscy sportowcy – w hipermarkecie Auchan do wrzucania produktów do koszy namawiali zawodnicy Stomilu Olsztyn, Warmii Energa Olsztyn, AZS UWM Olsztyn, Rugby Team Olsztyn, czy Olsztyn Lakers. Ci ostatni wystąpili w pełnych strojach do futbolu amerykańskiego. – Gdy podchodzimy z ulotkami w tych naszych kaskach, to reakcje są różne. Dzieci czasem od nas uciekają, ale wtedy przekupujemy je cukierkami – śmieje się Michał Różański z Olsztyn Lakers.

Produktami dzielili się mieszkańcy Olsztyna, którzy przyszli na zakupy. Ale w hipermarkecie Auchan zjawiła się też specjalna delegacja Wojsk Obrony Terytorialnej. – Mamy nadzieję, że te produkty wspomogą te święta. Zrobiliśmy zrzutkę, trzeba pomagać sobie nawzajem, a Wojska Obrony Terytorialnej są właśnie po to, żeby pomagać – mówi szeregowy Sabina Yedigaryan z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady WOT.

Zbiórka potrwa do godz. 16. Produkty będzie można też przynieść w poniedziałek i wtorek do biura reklamy TVP 3 Olsztyn przy ul. Głowackiego w Olsztynie.

Fot. Andrzej Piedziewicz

Fot. Andrzej Piedziewicz

Fot. Andrzej Piedziewicz

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, zbiórka
W regionie od kilku dni utrzymuje się mróz. Bezdomni z Elbląga mogą liczyć na pomoc służb

Straż miejska w Elblągu razem z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej patroluje miejsca pobytu bezdomnych. W ostatnich dniach temperatura utrzymuje się na minusie. A to oznacza,...

Zamknij
RadioOlsztynTV