Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka 2013 w Olsztynie, fot. Łukasz Węglewski

Skaczą w ogień nie tylko w przenośni. To ich obowiązek. Strażacy obchodzą dziś swoje święto. Kościół katolicki wspomina patrona strażaków Świętego Floriana.

Na placu przed siedzibą Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie odbyła się uroczystości, na których 13 strażaków dostało medale za zasługi dla pożarnictwa, a 22 będzie awansowanych na wyższe stopnie.

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie służy 184 zawodowych strażaków oraz 65 jednostek ochotników w całym powiecie, z czego 18 jednostek włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dzień Strażaka w Olsztynie – przygotowała Dorota Grzymska

00:00 / 00:00

Już wczoraj (03.05) zaczęli świętować strażacy z powiatu nowomiejskiego, a także z Braniewa, gdzie przed remizą można było zobaczyć najnowszy sprzęt – nowoczesną łódź hybrydową , która będzie wykorzystywana na Pasłęce i wodach Zalewu Wiślanego. (kkan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Slider, święto
W poszukiwaniu pupila

Tłumy olsztynian ustawiły się przed schroniskiem dla zwierząt. Można było tu przyjść, wyprowadzić pieska na spacer czy wygłaskać koty. W schronisku zakończył się drugi dzień otwarty....

Zamknij
RadioOlsztynTV