Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki programowi Olimpia region wzbogaci się o nowe hale sportowe

Zdjęcie przykładowej hali z programu Olimpia

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie otrzyma 2 mln 650 tysięcy złotych dofinansowania na budowę nowej hali sportowej w ramach rządowego programu Olimpia.

– Budowa tego typu obiektów w regionie jest koniecznością – podkreśla profesor Norbert Maliszewski, minister w Kancelarii Premiera.

Na Warmii i Mazurach są hale, które pamiętają jeszcze dawne czasy, mają ponad 50 lat. Trzeba inwestować w sport, w dzieci z tego względu, że jest tu wiele talentów. Te talenty, żeby zostawały w regionie, muszą mieć warunki. Dlatego m.in. program Olimpia. Kilkanaście hal będzie budowanych w regionie z tego programu, m.in. w Mrągowie.

00:00 / 00:00

Nie jest to jedyna placówka województwa warmińsko-mazurskiego, która skorzysta z rządowego wsparcia w programie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z programu Olimpia na Warmii i Mazurach powstanie 11 przyszkolnych hal sportowych z dofinansowaniem na prawie 23 mln zł. W całym kraju będzie to w sumie ponad 730 mln zł.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w hala sportowa, Program Olimpia, prof. Norbert Maliszewski
Minister z kancelarii premiera przekazał dobre informacje dla rolników z regionu

Przedstawiciele rządu i parlamentarzyści PiS z wizytami w regionie, spotkali się z mieszkańcami Sorkwit i Mrągowa. W Sorkwitach minister prof. Norbert Maliszewski z Kancelarii Prezesa Rady...

Zamknij
RadioOlsztynTV