Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci z Warmii i Mazur „uruchomiły serce bliźniemu”

Wiedzę na temat niesienia pierwszej pomocy powinny mieć już przedszkolaki, a na pewno młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stąd pomysł na projekt edukacyjny „Uruchom serce bliźniemu” z niesienia pierwszej pomocy.

Dziś (9 maja) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zainaugurowano 3. edycję szkoleń dla nauczycieli przedmiotu „edukacja dla bezpieczeństwa”. Dotąd skorzystało z tego ponad 150 szkół z Warmii i Mazur.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

A działa to tak: specjaliści-nauczycielom, nauczyciele, uczniom, uczniowie – rodzinie i znajomym. A wszystko po to, by reagować i nie stać obojętnie, gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy. Dr Rakesh Jalali przekonuje, że dzieci chłoną wiedzę jak gąbka. Dlatego wystarczy, żeby przyswoiły podstawową wiedzę oraz potrafiły zadzwonić pod numer alarmowy.

– To już działa! – przekonuje Jolanta Lewandowska z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Jej uczniowie wielokrotnie znaleźli się w kryzysowej sytuacji i podjęli odpowiednie działania.

Zwieńczeniem osiągnięć dydaktycznych nauczycieli będzie konkurs drużynowy dla uczniów, który odbędzie się 23 maja.

 

(D.Grzymska/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pierwsza pomoc, szkolenia, "Uruchom serce bliźniemu"
Cała Polska bije rekord w udzielaniu pierwszej pomocy [FILM]

Czy uda się pobić rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób? Ponad 220 osób w Olsztynie, kilka tysięcy w całym kraju - młodzież...

Zamknij
RadioOlsztynTV