Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci posadziły dęby. To nagroda dla najbardziej aktywnych

Dwanaście dębów posadziły Lesie Miejskim dzieci z olsztyńskich szkół i przedszkoli. To nagroda za włączanie się w różne ekologiczne inicjatywy, organizowane przez Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela i Warmińsko-Mazurski Okręg Ligii Ochrony Przyrody.

Zbigniew Majchrzak z Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela od lat edukuje najmłodszych, by zaszczepić im miłość i szacunek do przyrody.

Mamy ważne wydarzenie, polegające na tym, że dzieci angażujące się  w ważne społecznie programy edukacyjne, w nagrodę posadzą swoje dęby przyjaciół lasu. Uczymy w ten sposób małego człowieka szacunku do naszego środowiska

– mówił Majchrzak.

00:00 / 00:00

Po dzisiejszej akcji każdy uczestniczący w niej przedszkolak i uczeń może obserwować jak wraz z nim rośnie jego dąb. I jak przyznaje Tadeusz Pampuch, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Ligi Ochrony Przyrody, właśnie ten sposób edukacji sprawdza się u dzieci.

Staramy się to robić w formie bardziej atrakcyjnej, m.in. pierwsza edycja konkursu to była „Moja łączka kwietna”. Przedszkolaki zakładali sobie takie łączki. To zachęca dzieci do szczegółowego zainteresowania się, co na tej łące rośnie i żyje.

00:00 / 00:00

Akcja sadzenia dębu była zwieńczeniem kampanii społecznych: „Jestem przyjacielem lasu”, Mała retencja” i „Moja łączka kwietna”.

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dzieci, przedszkolaki, dęby, Las Miejski, sadzenie drzew, video
W Olsztynie odbyły się uroczystości upamiętniające Grażynę Langowską. Wręczono też nagrody jej imienia

W Olsztynie po raz pierwszy przyznano Nagroda im. Grażyny Langowskiej dla nauczycieli, wychowawców i instytucji działających w duchu patriotycznym. W urzędzie wojewódzkim odsłonięto tablicę upamiętniającą wybitną...

Zamknij
RadioOlsztynTV