Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci Majdanu wypoczywają na Warmii i Mazurach

Młodzież ze Lwowa na Ukrainie i z polskiej szkoły w Jaszunach koło Soleczników na Litwie na wakacjach na Warmii i Mazurach. Fot. A. Kulik

Młodzież ze Lwowa na Ukrainie i Jaszun na Litwie przyjechała na kolonie do Reszla.

To uczestnicy akcji Dzieci Majdanu. Wypoczynek udało się zorganizować dzięki nawiązanej przed laty współpracy reszelskiego samorządu z władzami Jaszun, a także dzięki inicjatywie reszelskiej mniejszości ukraińskiej.

Bierze w nich udział 17 dzieci z polskich szkół z zagranicy i 20 z Reszla. Zajęć nie brakuje, uczestnicy kolonii dotychczas wzięli udział m.in w grze terenowej zorganizowanej w Węgoju, uczestniczyli też w pieszej pielgrzymce do Świętej Lipki. Oprócz tego biorą udział w licznych warsztatach artystycznych i zwiedzają okolicę, a kiedy doskwiera upał mogą korzystać z odkrytych basenów w Kętrzynie. W planach jest jeszcze spływ kajakowy Krutynią, wizyta w zespole szkół w Górowie Iławeckim, gdzie młodzież uczy się języka ukraińskiego i wiele innych atrakcji.

Chcemy zorganizować im wakacje, których długo nie zapomną – powiedział Radiu Olsztyn organizator kolonii, dyrektor gimnazjum nr 1 w Reszlu Edward Szmul.

00:00 / 00:00

Kolonie potrwają do najbliższego poniedziałku. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Ukraina, Litwa, kolonia
Bartoszyce goszczą dzieci, których ojcowie zginęli albo zostali ranni na Majdanie

Wypoczynek zorganizował działający tam Komitet Społeczny "Razem z Ukrainą". Wszystko po to, by na chwilę oderwać rodziny i ich dzieci od wspomnień z Kijowa końca lutego:...

Zamknij
RadioOlsztynTV