Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci i młodzież odwiedziły kętrzyńskie jednostki Straży Granicznej

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Pokaz sprzętu techniki specjalnej, wystawy oraz popisy psa służbowego, to tylko nieliczne atrakcje z okazji dnia otwartego w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej.

Ponad 500-osobowa grupa dzieci i młodzieży odwiedziła obie kętrzyńskie jednostki. Najmłodszym uczestnikom najbardziej spodobał się pokaz tresury psa służbowego o imieniu Diament z Placówki Straży Granicznej w Barcianach.  Jego przewodnik opowiedział o zasadach bezpiecznego zachowania się w kontakcie z psami.

Młodzież szczególną uwagę zwróciła na sprzęt służbowy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Robot pirotechniczny, dron czy pojazd jednostki obserwacyjnej – nowoczesny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Podczas spotkania nie zabrakło pytań o pracę i obowiązki funkcjonariuszy Straży Granicznej. Osoby zainteresowane służbą w formacji poznały poszczególne etapy kwalifikacyjne.
W 2019 roku szansę na wstąpienie w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej będzie miało 60 osób. Więcej informacji znajduje się na stronie www.wm.strazgraniczna.pl.

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, straż graniczna, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Nielegalne papierosy w bagażniku, podłodze i komorze silnika

Funkcjonariusze straży granicznej w Braniewie zatrzymali mieszkańca powiatu bartoszyckiego. 38-latek przewoził w swoim samochodzie prawie 50 tysięcy sztuk papierosów różnych marek pochodzących z przemytu. Nielegalny towar...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV