Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dyrektor NFZ apeluje: musimy bardziej zadbać o swoje zdrowie

– Po ponad roku pandemii, musimy bardziej zadbać o swoje zdrowie – przekonuje Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ.

Osoby powyżej 40. roku życia mogą zapisywać się na bezpłatne badania – przez Indywidualne Konto Pacjenta albo telefonicznie. Po wypełnieniu ankiety, pacjent automatycznie otrzyma skierowanie – informuje Andrzej Zakrzewski.

To jest badanie laboratoryjne, czyli pobranie krwi, oddanie moczu do badania. To są takie podstawowe rzeczy. Lekarz rodzinny oceni, czy te badania są prawidłowe czy nie. Jeżeli będą nieprawidłowe, wtedy nastąpi ciąg dalszy i będą inne badania – czy to rentgen czy usg.

00:00 / 00:00

Od 1 lipca zniesione zostały również limity do lekarzy specjalistów.

Nie mamy w tej chwili konieczności ograniczania przyjęć po stronie specjalistów, ze względu na to, że kontrakt jest np. 1 milion złotych. Bo jeżeli będzie wykonany 1 mln 200 tysięcy zł, to fundusz za to zapłaci.

00:00 / 00:00

Dodatkowo ponad 30 placówek w województwie warmińsko-mazurskim realizuje rehabilitację pocovidową.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, NFZ, badanie, Profilaktyka plus
Zadbaj o swoje zdrowie. Ruszył program Profilaktyka 40 plus

W czwartek ruszył program badań profilaktycznych dla Polaków od 40. roku życia. Po wypełnieniu ankiety w Internetowym Koncie Pacjenta osoby po czterdziestce otrzymają e-skierowanie na pakiet...

Zamknij
RadioOlsztynTV