Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dyrektor MBP w Olsztynie rywalizuje o tytuł Najlepszego Bibliotekarza w Polsce

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Krzysztof Dąbkowski w finale konkursu na Najlepszego Bibliotekarza w Polsce.

Dyrektor olsztyńskiej placówki został uznany najlepszym bibliotekarzem 2020 roku na Warmii i Mazurach. Wyboru dokonała kapituła powołana przez okręgowy zarząd Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Krzysztof Dąbkowski wylicza kryteria, według których dokonano wyboru.

00:00 / 00:00

Dyrektor olsztyńskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej nie ukrywa, że to wielkie wyróżnienie tym bardziej, że został doceniony przez własną grupę zawodową.

00:00 / 00:00

Krzysztof Dąbkowski jest absolwentem bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował m.in. w bibliotekach w Grudziądzu, Elblągu i Milejewie. Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie jest od maja 2012 roku.

Zwycięzcę ogólnopolskiego konkursu poznamy 8 maja. Kilka lat temu tytuł Najlepszego Bibliotekarza w Polsce zdobył dyrektor Biblioteki Publicznej w Kętrzynie Witold Gagacki.

.

Autor: B. Gajlewska/MBP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bibliotekarz, Krzysztof Dąbkowski
Nowy-stary dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Krzysztof Dąbkowski odebrał nominację na kolejną kadencję

Krzysztof Dąbkowski pozostał dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odebrał w ratuszu nominację na kolejną, pięcioletnią kadencję bez ogłaszania konkursu na to stanowisko. Pełni je od 2012 roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV