Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwóch żołnierzy przebywa w szpitalu po wypadku, do którego doszło niedaleko Łukty w gminie Gietrzwałd

W jadącego w wojskowej kolumnie terenowego Honkera, uderzyła cysterna.

Do zderzenia doszło we wtorek (11 kwietnia) na drodze między Morągiem i Olsztynem. Trasą jechały trzy wojskowe pojazdy, dwa terenowe zabezpieczały zestaw niskopodwoziowy. Podczas manewru wymijania, na łuku drogi, w zamykającego kolumnę terenowego Honkera uderzyła jadąca z przeciwka cysterna.

Kapitan Grzegorz Różański że straży pożarnej w Ostródzie powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn, że zderzenie doprowadziło do wypadnięcia z drogi wojskowego pojazdu. Dwaj jadący nim żołnierze doznali obrażeń ciała, w tym jeden z nich widocznych ran na głowie. Ostatecznie obrażenia wojskowych okazały się nie groźne, chociaż leczenie żołnierzy jeszcze się nie zakończyło. Jeśli przekroczy 7 dni kierowca cysterny będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku, za co grożą 3 lata więzienia. Na obecnym etapie wypadek zakwalifikowano jednak jako kolizję. Kierowca cysterny został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

(KGrabowska/BWChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, wypadek, cysterna, kolumna
Potrącił rowerzystkę i uciekł. 21-letni kierowca nie miał prawa jazdy, w końcu zgłosił się na komendę.

Młody kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił na przejściu dla pieszych przechodzącą kobietę z rowerem. 21-latek nie zatrzymał się i  uciekł. Do zdarzenia doszło niedaleko Komendy...

Zamknij
RadioOlsztynTV