DZIŚ: 10 °C pogoda dziś

Dwóch Polaków na podium Pucharu Świata w Engelbergu

Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch. Fot. PAP/ Grzegorz Momot

Dawid Kubacki zajął drugie, a Piotr Żyła – trzecie miejsce w pierwszym z dwóch konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek.

Kamil Stoch był ósmy, a Paweł Wąsek zakończył zawody na 23. pozycji.Kubacki prowadził po pierwszej serii z przewagą pół punktu nad Laniskiem. W drugiej Słoweniec oddał najdłuższy skok w konkursie – 142 metry, zawieszając bardzo wysoko poprzeczkę przed Polakiem. Kubacki lądował dwa metry bliżej i ostatecznie przegrał z nim o 3,3 pkt.Po pierwszej serii odpadli 46. Aleksander Zniszczoł oraz 49. Jakub Wolny.

W niedzielę w Engelbergu odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata.

Dawid Kubacki bezkonkurencyjny! Wygrana w Titisee-Neustadt

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt.To jego trzecia wygrana w tym sezonie. Polak, który jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata, zdominował weekend...