Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwóch mężczyzn wyłowiono w ten weekend z mazurskich jezior. Jeden z nich to poszukiwany od marca 64-latek

Dziś rano z jeziora Olecko Wielkie w Olecku strażacy wydobyli zwłoki mężczyzny. Wczoraj ciało wędkarza znaleziono w jeziorze Druglin w powiecie ełckim.

Przypadkowy wędkarz z Olecka zauważył ciało w jeziorze Olecko Wielkie. Jak się okazało to poszukiwany od marca mężczyzna.  – Oficer dyżurny został poinformowany o wyłowieniu ciała mężczyzny. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Z wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej wyłowiony mężczyzna to zaginiony Jerzy K, który wyszedł z domu 26 marca – relacjonuje młodszy aspirant Justyna Sznel.

Jeszcze dzisiaj (2.05) zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która pozwoli ustalić przyczyny śmierci 64-latka.

Natomiast wczoraj po południu zakończyła się akcja poszukiwawcza na jeziorze Druglin w powiecie ełckim. – Służby ratunkowe szukały ciała jednego z wędkarzy – relacjonuje sierżant Agata Kulikowska de Nałęcz z komendy powiatowej policji w Ełku.

W okolicy miejscowości Rożyńsk trzech mężczyzn pływało po jeziorze łódką, która się wywróciła. Mężczyźni wpadli do wody, dwóm udało się dopłynąć do brzegu. Natomiast trzeci zaginął. Poszukiwania trwały w niedzielę (30 maja) do późnych godzin nocnych. W poniedziałek rano (1 maja) zostały wznowione. Uczestniczyli w nich płetwonurkowie, strażacy i policjanci. Zwłoki zaginionego mężczyzny znaleziono dzięki sonarowi, który użyto do poszukiwań.

00:00 / 00:00

Ciało 44-latka zostało zabezpieczone. Dalsze decyzje zostaną podjęte w zależności od wyników sekcji.

(APodbielska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w topielec, woda, jezioro, wędkarz
Na jeziorze Druglin koło Ełku odnaleziono ciało 44-letniego wędkarza, który wypadł z łódki

W niedzielę (30 kwietnia) 44-letni wędkarz razem z dwoma kolegami wypadł z łódki niedaleko Rożyńska. Dwóm mężczyznom udało się dopłynąć na jeziorną wysepkę. Jeden z nich...

Zamknij
RadioOlsztynTV